• Kategorie
  • Szukaj
  • Wyrzynarki

W tej kategorii znajdują się praktyczne wyrzynarki elektryczne, czyli narzędzia, które służą do cięcia drewna, tworzywa oraz miękkich metali. Wyrzynarka pozwala ciąć w prostej linii, ale też linii nieregularnej. Umożliwia również wykonywanie otworów. Niezwykle funkcjonalnym narzędziem jest wyrzynarka elektryczna z laserem, która pozwala na bardzo precyzyjne cięcie. Wraz z zintegrowanym oświetleniem, wyrzynarka ta może być używana również w pomieszczeniach, które są słabo oświetlone. Prędkość pracy wyrzynarki można równie łatwo regulować za pomocą dźwigni, znajdującej się w górnej części uchwytu. 

Wyrzynarki o dużej mocy

Inna propozycja to klasyczna wyrzynarka elektryczna do drewna, metalu i plastiku z regulacją prędkości od 800 do 3000 rpm. Dzięki solidnej, metalowej podstawie, zapewnia ona sztywność oraz dużą pewność prowadzenia w materiale. Każda z dostępnych wyrzynarek charakteryzuje się też solidnym, pokrytym gumą uchwytem, który zwiększa pewność chwytu, a jednocześnie nie powoduje niebezpiecznego wyślizgnięcia się urządzenia podczas pracy. 


Jakie aspekty należy brać pod uwagę wybierając wyrzynarkę? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jej moc, głębokość cięcia oraz dodatkowe funkcje. Im większa moc wyrzynarki, tym sprawniejsza jest z jej użyciem praca, a tym samym, cięcie grubszych materiałów nie stanowi problemu. Warto również pamiętać o odpowiednim przygotowaniu przed rozpoczęciem pracy z użyciem wyrzynarki elektrycznej- założeniu okularów ochronnych oraz maski.