• Kategorie
  • Szukaj
  • Pilarki tarczowe

W pracach budowlanych, w stolarni, warsztatach rzemieślniczych, a nawet w warsztatach domowych można bardzo często znaleźć pilarki tarczowe. Jednymi z najpopularniejszych rodzajów są pilarki ręczne, którymi można łatwo operować. Ze względu na nieduży rozmiar i stosunkowo mały ciężar umożliwiają wysoką kontrolę nad ciętym materiałem. Pozwalają na wykonywanie cięć pod kątem w niezbyt grubych kawałkach różnych materiałów – od metalu i aluminium, aż po drewno, tworzywa sztuczne, a nawet płytki ceramiczne. Mały ciężar narzędzi umożliwia dłuższy czas operowania nimi. Idealnie sprawdzą się nie tylko w warsztatach profesjonalnych rzemieślników, ale również przydomowych majsterkowiczów.

Pilarki tarczowe – charakterystyka i zastosowanie

Jednym z niezbędnych elektronarzędzi w każdym warsztacie domowym będą pilarki tarczowe. Umożliwiają one cięcie różnych materiałów, takich jak: drewno twarde, miękkie i warstwowe, tworzywa sztuczne, płytki ceramiczne, aluminium, płyty wiórowe, laminowane, fornirowane i gipsowo-cementowe, gazobeton, stal nierdzewna i budowlana, sklejka, gips-karton oraz metale lekkie. Składają się one z piły tarczowej o różnej średnicy, grubości i zróżnicowanej powierzchni tnącej różniącej się kształtem ząbków w zależności od tego, jaki materiał mają one ciąć. Piła mocowana jest do pilarki, umożliwiającej jej stabilne trzymanie oraz wyposażonej w mechanizm zasilany prądem, który wprawia piłę w ruch. 


Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty pilarek tarczowych znajdujących się w asortymencie firmy PH Turek. Oferujemy elektronarzędzia renomowanych producentów, jak HECHT, Geko, Powermat i Einbach.